Google Ağustos 2022 SEO Güncellemeleri
Google Ağustos 2022 SEO Güncellemeleri
Ağustos 2022 ile ilgili haberler google algoritması, web sitesi sayfalarını iyileştirmeye yönelik avantajları ve dezavantajları

Ağustos 2022 SEO Güncellemeleri

22 Ağustos: Makale yapılandırılmış verileri dokümanları, Article işaretlemesinin tüm sayfa türlerine açık olduğunu yansıtacak şekilde güncellendi (2020'de sayfa deneyimi güncellemesiyle birlikte duyurulmuştu).

11 Ağustos: Silverlight ve Flash gibi rich media dosyalarıyla ilgili dokümanlarımız kaldırıldı.

10 Ağustos: Ürün yapılandırılmış verileri dokümanına gtin12 özelliği eklendi. Bu özellik zaten destekleniyordu, yalnızca dokümanda değişiklik yapıldı. Dokümanda tüm GTIN'ler için genel gtin özelliğini belirtiliyor, ancak mümkünse en spesifik olanı kullanmanızı öneririz.

Dinamik oluşturma dokümanı güncellenerek bu çözümün önerilen bir çözüm olmadığı; başka bir seçeneğiniz yoksa geçici bir çözüm olduğu açıklaması eklendi. Bunun yerine çözüm olarak sunucu tarafı oluşturma, statik oluşturma veya hidrasyonla istemci tarafı oluşturma kullanmanızı öneririz.

9 Ağustos: Takip etme özelliği bölümüne feed'ler için en iyi uygulamalar eklendi. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmenizi öneririz:

Tıpkı bir web sayfasında olduğu gibi RSS feed'iniz için açıklayıcı bir başlık kullanın.

Birden fazla feed için tek bir feed kullanmanızı öneririz. İki yöntem de hâlâ desteklenmektedir ama tek bir feed'i yönetmenin daha kolay olduğunu ve kullanıcıların feed'inize abone olmalarını kolaylaştırdığını açıkladık.

8 Ağustos: Ürün yapılandırılmış verilerinde GTIN'ler için URL formunun desteklenmediği açıklandı. Sayısal GTIN formunu kullandığınızdan emin olun.

5 Ağustos: Editoryal ürün yorumu sayfaları için avantajlar ve dezavantajlar geliştirmesiyle ilgili dokümanlar eklendi.

 

SEO'ya yapılan yatırımlar, iş itibarına yapılan yatırımlardır. Şimdiye kadar denediğiniz yöntemlerden sonuç alamadıysanız sektörde yapılacaklar doğru planlanmamıştır.

Üyeler Ne Diyor?

https://seoajanda.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!