Kısaca Seo Nedir?
Kısaca Seo Nedir?
SEO, İngilizce'deki "Search Engine Optimization" kelimelerinin baş harfleridir. Türkçe'de Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinir.

Arama Motoru Optimizasyonu

Ancak sektördeki birçok kişi bu terimi SEO olarak kullanıyor. SEO'nun temel amacı arama motorlarında daha üst sıralarda yer almaktır. SEO dopingi, bir işletmenin hedef kitlesine ulaşmasına yardımcı olur. Yeni müşteriler çeker ve karı artırır. Bir ürün veya hizmeti pazarladığınızda, pazarlamanın ne olduğunu, faydalarıyla birlikte öğrenirsiniz.

Web sitesini optimize etmek

Arama motoru optimizasyonu, hedeflenen anahtar kelimeler için "web sitesini optimize etmek", arama motorlarının daha kolay "taraması" için web sitelerini arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirerek arama motoru aramalarını artırmaktır. Amaç web sitelerinin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

SEO'ya yapılan yatırımlar, iş itibarına yapılan yatırımlardır. Şimdiye kadar denediğiniz yöntemlerden sonuç alamadıysanız sektörde yapılacaklar doğru planlanmamıştır.

Üyeler Ne Diyor?

https://seoajanda.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!