Türkiye'de Influencer Pazarlama
Türkiye'de Influencer Pazarlama
E-ticaret beraberinde yeni pazarlama tekniklerini de getirmiştir. Influencer pazarlama olarak tanımlanan Influence’a ilgi her geçen gün artıyor.

Sosyal medya ünlüleri Türkiye'de etkili bir kampanya (influencer) için kapılarını çalıyor. Sosyal medya kampanyalarından kazanç sağlamak nasıl mümkün olacak?

E-ticarette başarı, dijital pazarlamanın etkin kullanılmasına bağlıdır. Sosyal medya pazarlaması, markaların ürün ve hizmetlerini satmak ve tanıtmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden biridir. Türkiye'de 60 milyon sosyal medya kullanıcısının etkisi ile influencer pazarlama, son dönemde en çok tercih edilen pazarlama yöntemi haline geldi. Sosyal medya ünlüleri diyebileceğimiz Influencer’lar, tüketici için yeni bir ürün denemek, ürünlerin keşfedilmesini sağlamak veya tüketici ile güven bağı oluşturmak için markaların yol arkadaşı oluyor.

Influencer dünyası, takipçi sayısına göre kategorize edilir. 10 binden fazla takipçisi olanlara makro influencer, 10 binin altında olanlara ise mikro influencer denir. Son beş yılda yüzde 37 büyüyen influencer dünyası üzerinden tanıtım ve pazarlama kampanyalarına geçen yıl 7,9 milyar TL harcandı. Etkileyen ekonominin 2022 yılına kadar dünya çapında 16 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Türkçe'ye 'Etkileyici Pazarlama' olarak çevrilen Influencer Marketing'in önümüzdeki dönemde daha da yaygınlaşması bekleniyor. Bunun en önemli nedeni satıştaki aktif rolüdür.

SEO'ya yapılan yatırımlar, iş itibarına yapılan yatırımlardır. Şimdiye kadar denediğiniz yöntemlerden sonuç alamadıysanız sektörde yapılacaklar doğru planlanmamıştır.

Üyeler Ne Diyor?

https://seoajanda.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!